مار امنیت روسیه بیانیه جلوگیری کره شمالی

مار: امنیت روسیه بیانیه جلوگیری کره شمالی اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی اصل ۴۴ در اجر ا دچار سقط جنین شد

در صنعت خودروسازي باید تکنولوژی‌های بهتر به خدمت گرفته شود  در زمینه تولید محصولاتی که مسابقه در آن وجود دارد باید وظیفه روشن و براق باشد  اگر مدی

اصل ۴۴ در اجر ا دچار سقط جنین شد

اصل ۴۴ در اجر ا دچار سقط جنین شد

عبارات مهم : ایران

در صنعت خودروسازي باید تکنولوژی های بهتر به خدمت گرفته شود

در زمینه تولید محصولاتی که مسابقه در آن وجود دارد باید وظیفه روشن و براق باشد

اصل ۴۴ در اجر ا دچار سقط جنین شد

اگر مدیران و کارگران کشور عزیزمان ایران ماشین کیفیت خودروهای تولیدی را از نظر ایمنی اوج ببرند، حمایت می شوند

در صورت برنامه ریزی مناسب جهت ارتقای کیفیت خودروهای تولیدی از صندوق توسعه ملی وام به خودروسازان اعطا كرد

تا صنعت ماشین شخصی نشود و مسابقه واقعی در آن به وجود نیاید، اتفاق مهمی صورت نمی گیرد

باید روند توسعه شرکت های خودروسازی به نحوی باشد که در حرکت کلی کشور از نظر ثروت زا کردن تاثیر داشته باشد

در صنعت خودروسازي باید تکنولوژی‌های بهتر به خدمت گرفته شود  در زمینه تولید محصولاتی که مسابقه در آن وجود دارد باید وظیفه روشن و براق باشد  اگر مدی

با وجود اينكه صنعت خودروسازي در ايران ازجمله صنايع مادر محسوب مي شود، ولی با مشكلات بسياري روبه رو است كه باعث شده است آن گونه كه بايد و شايد اقتصاد كشور نتواند از اين صنعت بهره مند شود. زماني صنعت خودروي ايران قدرت بيشتري در برابر صنعت خودروي كره و ژاپن داشت ولي در حال حاضر به هيچ عنوان نمي تواند حتي به گرد پاي خودروسازي اين كشورها برسد.

زيرا به گفته كارشناسان بعد از گذشت سال ها از شكل گيري اين صنعت در كشور بازهم در ساخت خودروها از پلتفرم هاي قديمي استفاده مي شود. مشكلات صنعت ماشین در كشور تنها به بحث ايمني خودروها و استفاده از پلتفرم هاي قديمي ختم نمي شود؛ شايد بتوان گفت يكي از بزرگ ترين مشكلات اين صنعت بحث خصوصي سازي هست. در اين راستا وزير صنعت، معدن و تجارت مسئله مالکیت دولتی را یکی از چالش های صنعت ماشین از گذشته در كشور مي داند و اعتقاد است در این زمینه دولت باید سهمش را از مالکیت خودروسازی به صفر برساند.

به نوعي مي توان گفت در شرايط فعلي اقتصاد كشور شركت هايي وجود دارند كه به بخش خصوصي مجال فعاليت نمي دهند و همين مساله باعث مي شود كه به نوعي بازار در سيطره همين تعداد از شركت ها باشد؛ بنابراين خصوصي سازي به درستي انجام نخواهد شد. همان گونه كه مشاهده مي شود از دهه 70 كه در كشور ما داد خصوصي سازي سر داده شد تا به حال نتوانسته ايم به موفقيت چشمگيري در اين زمينه دست پيدا كنيم. مجموعه اين عوامل باعث شده است كه صنعت ماشین تا به امروز نتواند جايگاه خود را به عنوان يك صنعت مادر آن طور كه بايد و شايد در اقتصاد كشور باز كند. روز گذشته علي لاريجاني رييس مجلس شوراي اسلامي از ايران ماشین بازديد به عمل آورد و در اين بازديد از حمايت مجلس از صنعت خودروسازي سخن گفت. همچنين در این مراسم كه شریعتمداری، وزیر صنعت، معدن و تجارت و جمعی از اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس حضور داشتند، یکه زارع، مدیرعامل گروه صنعتی کشور عزیزمان ایران خودرو، گزارشی از فعالیت ها و برنامه ها به ريیس مجلس ارائه داد.

اصل ۴۴ در اجر ا دچار سقط جنین شد

تكليف صادركنندگان روشن و براق باشد

علی لاریجانی، در مراسم رونمایی از محصولات تازه گروه صنعتی کشور عزیزمان ایران ماشین گفت: در صنعت خودروسازي باید تکنولوژی های بهتر به خدمت گرفته شود و اینکه در این زمینه ها کار شده است و ارتباطات درستی در این راستا صورت گرفته، بیانگر این است که میسر درست هست. مدیریت این شرکت به نیروی انسانی و درک های پرسنل شرکت توجه می کند؛ به خصوص در شرایطی که وضع اقتصادی کشور بسامان نیست، توصیه خوبی است و مدیران باید دردمندانه پرسشها کارمندان را دنبال کنند. صادرکنندگان باید وظیفه خود را بدانند که از چه حمایت ها و پشتیبانی هایی برخوردارند. در زمینه تولید محصولاتی که مسابقه در آن وجود دارد باید وظیفه روشن و براق باشد.

در صنعت خودروسازي باید تکنولوژی‌های بهتر به خدمت گرفته شود  در زمینه تولید محصولاتی که مسابقه در آن وجود دارد باید وظیفه روشن و براق باشد  اگر مدی

توقف سرمايه گذاري در كشور

ريیس قوه مقننه در ادامه تصريح كرد: در حال حاضر میزان توقف جهت سرمایه گذاری در کشور عزیزمان ایران زیاد است و گاهی باعث می شود افراد از سرمایه گذاری منصرف شوند. این در حالی است که قانون برطرف موانع تولید و بعضی قوانین دیگر در مجلس جهت تسهیل سرمایه گذاری مشخص شده است و در برنامه ششم دریچه ای واحد جهت سرمایه گذاری تعیین شده است است که سرمایه گذار به یک جا مراجعه کند. اینکه به طور مثال یک نفر جهت سرمایه گذاری دو تا سه سال باید دوندگی داشته باشد، باعث رکود می شود.

اصل ۴۴ در اجر ا دچار سقط جنین شد

پیش شرط مجلس جهت حمایت از صنعت خودرو

ريیس مجلس شورای اسلامی راجع به شرط مجلس براي حمايت از صنعت خودروسازي در كشور بيان كرد: اگر مدیران و کارگران کشور عزیزمان ایران ماشین کیفیت خودروهای تولیدی را از نظر ایمنی اوج ببرند، حمایت می شوند. باید قبول کنیم بعضی از محصولات ایمنی مطلوب را ندارند. جهت ما ارتقای ایمنی خودروها توصیه بسیار مهمی هست، چراکه جان مردم در تصادفات ناهنجار از هستی ساقط می شود.هر کسی باید در حوزه تخصصی خود کار خود را انجام دهد.

اینکه خودروسازان بگویند بزرگراه ها اوضاع خوبی ندارند و مسئولان وزارت راه بگویند پلیس باید نظارت کند، قابل قبول نیست؛ آیا که هم پلیس باید با دوربین ها و اعمال روش های صحیح نظارت موثر داشته باشد و هم مسئولان وزارت راه به ساخت بزرگراه مناسب کمک کرده و خودروسازان نیز باید سطح ایمنی خودروهای تولیدی را اوج ببرند.

چرا که 16 هزار کشته ناشی از تصادفات رانندگی و تعداد زیادی مجروح و معلول ناشی از تصادفات در سال کم نیست. علاوه بر اينكه چنين شرايطي هزینه های زیادی نیز جهت کشور ایجاد می کند. مدیرعامل کشور عزیزمان ایران ماشین و مدیران دیگر باید برنامه ای درخصوص ارتقای کیفیت محصولات تولیدی را داشته باشند و همچنین می توانند در این راستا از تجربیات کشورهای موفق استفاده کنند. می توان در صورت برنامه ریزی مناسب جهت ارتقای کیفیت خودروهای تولیدی از صندوق توسعه ملی وام به خودروسازان اعطا كرد، حتی وام های دیگر نیز جهت آنان تامین شود؛ منتهی برنامه خودروسازان باید جهت ارتقای سطح ایمنی معلوم باشد. از طرفي دانشجویان نخبه در دانشکده های فنی در داخل و خارج از کشور مشغول به تحصیل و جویای اشتغال هستند، بنابراین اگر خودروسازان آنان را در بخش های متفاوت به کار بگیرند، شرایط پیشرفت فراهم خواهد شد، بنابراین باید از استعدادها و ظرفیت دانشگاه ها به صورت صحیحی استفاده شود، آیا که این عنوان باعث تسلط به تکنولوژی می شود.

سرمايه گذاري براي تحقيق و توسعه بيشتر

لاريجاني در ادامه با اشاره به اهمیت مسابقه در زمینه تولید محصولات خودرویی در سطح بین المللی گفت: شرکت های بزرگ خودروسازی مانورهایی در دنیای مسابقه دارند و به عنوان تحقیق و توسعه توجه می کنند، بنابراین کشور عزیزمان ایران ماشین نیز باید در زمینه تحقیق و توسعه زیاد سرمایه گذاری کند البته انتظار نداریم به صورت آنی مانند خودروسازان بزرگ در بازارهای بین المللی حضور داشته باشیداما همین بازار کشور عزیزمان ایران و کشورهای اطراف بازار خوبی است و اگر از نظر قشنگی و ایمنی و قیمت گذاری، خودروهای خوبی در کشور تولید شود، از سوی متقاضیان ماشین در کشورهای اطراف خریداری می شود. در بخش R&D باید تحرک بیشتری داشت و در صورت موفقیت در این زمینه حمایت های بیشتری از صنعت خودروسازی انجام می شود. تا صنعت ماشین شخصی نشود و مسابقه واقعی در آن به وجود نیاید، اتفاق مهمی صورت نمی گیرد. اگر به اصطلاح از حالت نیمچه شخصی دربیایید، هم عملکرد موفق تری خواهید داشت و هم به کارگران و مهندسان زیاد پیگیری می شود.

سقط جنین قانون اصل 44

ريیس قوه مقننه با اشاره به اصل 44 قانون اساسی اظهار داشت: متاسفانه قانون اصل 44 در اجرا دچار سقط جنین شد و به اصطلاح خصولتی ها به دليل همین واکنش‌ها نادرست ایجاد شدند. بنابراین باید یک بار دیگر این قانون اجرایی و غلط های برطرف شود. حتی آقای روحانی نیز در هنگام تقدیم لایحه بودجه به مجلس تاکید داشت به این عنوان توجه می شود و قوه مقننه نیز در این راستا تاکید دارد. باید خودروسازان برنامه های مدت دار در زمینه شخصی سازی ارائه کنند و همچنین شرکت گسترش نیز وظیفه این عنوان را روشن کند و ساماندهی مورد نیاز در خصوص سهام متفاوت این گونه شرکت ها صورت گیرد.

اگر خودروسازان اصلاحات مورد نیاز را انجام دهند، بانک ها نیز کمک می کنند. توسعه بخش قطعه سازی در صنعت خودروسازی اقدام خوب و اشتغال زایی بود. ارتقای تکنولوژی باید همواره مدنظر باشد و برنامه ریزی جهت رونق صادرات قطعه نیز لحاظ شود. اینکه شرکت پژو در یک کشور سرمایه گذاری و اظهار می کند قطعات آن از سوی قطعه سازان ایرانی تامین شود نیز توصیه قابل قبولی هست، بنابراین باید به عنوان صادرات قطعات ماشین زیاد توجه شود و داشتن این گونه ایده ها جهت ما مهم هست. باید روند توسعه شرکت های خودروسازی به نحوی باشد که در حرکت کلی کشور از نظر ثروت زا کردن تاثیر داشته باشد و در این راستا عنوان مورد حمایت قرار می گیرد.

با وجود اینکه بعضی کشورها شیطنت و تحریم می کنند و تاثیرات روانی را در روند سرمایه گذاری ایجاد می کند، ولی مهم تر از این عنوان پیگیری به اوضاع داخلی هست، بعد از برجام با همه گرفتاری ها و بداخلاقی ها در بخش هایی گشایش هایی ایجاد شد ولی سیستم دیوانی کشور به اصطلاح لَخت و با تأنی تصمیم می گیرد. باید مدیران کشور تلاش بیشتری داشته باشند آیا که گرفتاری های درونی کم نیست. ممکن است غربی ها و بعضی کشورها شیطنت داشته باشند ولی پرسشها سرمایه گذاری باعث آزار زیاد شده است است و ایستگاه های اجازه گرفتن در سیستم اداری و بانکی وجود دارد و ممکن است فساد نیز به همراه داشته باشد، در این راستا شورایی تشکیل شد تا بخشنامه های زاید از بین بردن شود.

لزوم سرعت عمل در روند سرمايه گذاري

سرعت عمل در روند سرمایه گذاری مورد نیاز هست؛ لاريجاني با بيان اين نكته افزود: کمیسیون صنایع پیگیری ها و سختگیری های مورد نیاز را داشته باشد که آیا دستگاه های متفاوت دریچه واحد در جهت جذب سرمایه گذاری ها را اجرا نکرده است و سرمایه گذاران دچار مسئله هستند. سرمایه گذار باید کفش آهنین به پا کند و یکی دو سال به دنبال کار باشد البته شاید تعداد پرسنل زیاد اداری در کشور باعث شده است تا کارهای جانبی بتراشند ولی در هر صورت باید روند سرمایه گذاری تسهیل شود آیا که ایرانیان زیادی در خارج از کشور و داخل علاقه به سرمایه گذاری هستند؛بنابراین سیستم دیوانی باید کمک های مورد نیاز را داشته باشد.

ضرورت رونق توليد و صادرات

رييس مجلس شوراي اسلامي در پايان بيان كرد: کمیسیون صنایع و معادن مجلس جلسه بگذارد و موانع سرمایه گذاری را برطرف کند، حتی اگر دولت نیز در این راستا اقدام نکرد، مجلس به این عنوان توجه می کند تا تولید و صادرات رونق یابد چراکه اگر این مباحث به ثمر نرسد، اشتغال زایی و درآمد با زیاد کردن روبه رو نمی شود. دوستان دولتی درخصوص رونق تولید و صادرات پیشنهادات خود را ارائه کنند، هر چند که مرکز پژوهش های مجلس و کمیسیون صنایع و معادن نیز این عنوان را مدنظر قرار خواهند داد، ولی می خواهیم با کمک دولت و بخش شخصی و نهادهای ذی ربط اقدامی انجام بدهیم که حتی در بودجه سال 97 نیز کارها مورد نیاز صورت گیرد.

اخبار اقتصادی – قانون

واژه های کلیدی: ایران | ماشین | ایرانی | برنامه | ایرانیان | قیمت گذاری | خودروسازان | سرمایه گذار | صندوق توسعه | برنامه ریزی | سرمایه گذاری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs