مار امنیت روسیه بیانیه جلوگیری کره شمالی

مار: امنیت روسیه بیانیه جلوگیری کره شمالی اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی پیشنهادات زیاد کردن قیمت برق به دولت رفت

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی، با اشاره به مابه‌التفاوت ۷۰۰۰ میلیاردی قیمت‌های تکلیفی و واقعی در حوزه برق، از ارائه پیشنهاد زیاد کردن قیمت برق به هیات دول

پیشنهادات زیاد کردن قیمت برق به دولت رفت

پیشنهادات زیاد کردن قیمت برق به دولت رفت

عبارات مهم : انرژی

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی، با اشاره به مابه التفاوت ۷۰۰۰ میلیاردی قیمت های تکلیفی و واقعی در حوزه برق، از ارائه پیشنهاد زیاد کردن قیمت برق به هیات دولت خبر داد.

هوشنگ فلاحتیان، معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی با حضور در غرفه خبرگزاری مهر در بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها، راجع به آخرین اوضاع واقعی کردن تعرفه های حوزه برق گفت: این عنوان در قالب برنامه ششم توسعه، لحاظ شده است هست. طبیعتاً اگر روش دولت مبتنی بر اصلاح تعرفه ها باشد، قوه مجریه مجاز است با رعایت شرایط اقتصادی و اجتماعی جامعه، با ملاحظه اقشار آسیب پذیر نسبت به اصلاح تعرفه های حامل های انرژی از جمله برق اقدام کند.

پیشنهادات زیاد کردن قیمت برق به دولت رفت

وی ادامه داد: قطعاً این میل به از جانب ما جهت اصلاح تعرفه ها وجود دارد، چراکه جهت دولت پرداخت هزینه مابه التفاوت قیمت تمام شده است و قیمت های تکلیفی، امکان پذیر نیست و رقم بسیار زیادی است.

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی، با بیان اینکه در بخش برق حداقل هر سال ۷۰۰۰ میلیارد تومان مابه التفاوت قیمت شده است در قیمت تکلیفی بدون احتساب هزینه سوخت هست، افزود: علاوه بر این، اگر سوخت نیروگاه ها را حساب کنیم، یارانه ای که دولت بابت این مابه التفاوت پرداخت می کند، بالغ بر ۱۵ هزار میلیارد تومان در سال است.

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی، با اشاره به مابه‌التفاوت ۷۰۰۰ میلیاردی قیمت‌های تکلیفی و واقعی در حوزه برق، از ارائه پیشنهاد زیاد کردن قیمت برق به هیات دول

فلاحتیان با اشاره به اینکه در بین ۲۰۰ کشور دنیا، کشور عزیزمان ایران در زمره سه کشور دارای کمترین تعرفه برق قرار دارد، تصریح کرد: در هیچ جای دنیا قیمت برق جهت بخش کشاورزی ۱۵ تومان معادل سه دهم یک سنت نیست؛ ضمن اینکه قیمت برق در مناطق گرمسیر کشور حدود ۱۶ تا ۱۷ تومان است که این قیمت ها نسبت به تعرفه های برق سایر کشورها، بسیار پایین است.

وی گفت: در کشورهای اطراف کشور عزیزمان ایران مانند آذربایجان و ارمنستان نیز، قیمت برق در هر کیلووات ساعت حدود ۳۶۰ تومان هست. در صورتی که میانگین فروش برق در کشور ما کمتر از ۷۰ تومان هست؛ ولی همچنان مردم احساس می کنند قیمت برق در کشور عزیزمان ایران گران است.

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی همچنین از ارائه پیشنهاد به دولت جهت زیاد کردن قیمت برق اشاره کرد و گفت: هر چند زیاد کردن قیمت برق باید با تصویب دولت باشد، ولی وزارت نیرو میل به دارد مابه التفاوت قیمت تمام شده است و قیمت های تکلیفی را از محل دولت یا مردم جبران کند.

پیشنهادات زیاد کردن قیمت برق به دولت رفت

فلاحتیان خاطرنشان کرد: بر همین اساس وزارت نیرو پیشنهادات خود را به دولت ارائه داده که در حال بررسی است.

واژه های کلیدی: انرژی | پیشنهادات | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs